Akcja bezpłatnych szczepień przeciw grypie. Prezes NRA Elżbieta Piotrowska-Rutkowska interweniuje w piśmie do Ministra Zdrowia

23 listopada br. Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej wystosowała pismo do Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego w sprawie rozpoczętej akcji bezpłatnych szczepień przeciw grypie dla osób pełnoletnich.

Naczelna Rada Aptekarska podkreśla, że apteki nie mając wiedzy o planowanych przez resort zdrowia bezpłatnych szczepieniach dla pacjentów dokonały zakupu szczepionek przeciw grypie. Obecna sytuacja, w której apteki posiadają w magazynach około 130 000 szczepionek przeciw grypie, a pacjenci mają dostęp do bezpłatnych szczepień przeciw grypie z Agencji Rezerw Strategicznych powoduje brak zainteresowania pacjentów zakupem szczepionek posiadanych przez apteki. Taka sytuacja doprowadzi do konieczności utylizacji szczepionek niewykorzystanych w terminie przydatności do użycia i poniesienia ewentualnych strat w kwocie około 6 mln zł, na które zostali narażeni przedsiębiorcy prowadzący apteki.

Poniżej stanowisko Naczelnej Rady Aptekarskiej. Dokument do pobrania.

 

Podziel się !
  • Nowy Lek
Pokaż przyciski
Ukryj przyciski