Farmaceuta Ignacy Łukasiewicz patronem roku 2022
Sejm ustanowił Ignacego Łukasiewicza (1822–1882) patronem roku 2022. Choć jego wybitna postać kojarzona jest głównie z wynalezieniem lampy naftowej, to osoby związane z ochroną zdrowia z pewnością wiedzą, że był on także farmaceutą. Aby przybliżyć jego życiową i zawodową drogę, zapraszamy do lektury artykułu „Ignacy Łukasiewicz – farmaceuta, filantrop, edukator, polityk”, który dostępny jest na łamach Aptekarza Polskiego oraz krótkiej prezentacji. Podziel się !
Skopiuj adres i wklej go w swoim WordPressie, aby osadzić
Skopiuj i wklej kod na swoją witrynę, aby osadzić element